Nabídka vín
Často hledané

SAGRANTINO di MONTEFALCO DOCG

Cena: 499 Kč Není skladem

Popis zboží

Sagrantino di Montefalco  D.O.C.G.

(suché, červené víno pěstované a vyráběné dle přísných, omezujících pravidel  pěstování révy a výroby vína garantovaných státem s označením původu hroznů zakotvených v kategorii D.O.C.G.)

 

 Hrozny:  Sagrantino,  Vinařská oblast: Montefalco, Itálie - Umbria

 Barva: rubínově červená s fialovým až granátovým odrazem

 Charakteristika: silnávůně ostružin, lehce kořeněná, avšak bohatá, plná a vřelá chuť  zralých ostružin a lesního ovoce. Je sametově hebké, kulaté s dlouhotrvající dochutí lehce nasládlého, vyzrálého taninu.

 Vhodné k:  červeným masům, zvěřině, skopovému, sýrům, houbovým pokrmům atd.

Podávat při teplotě:  160 C    180 C,  Kategorie vína:D.O.C.G.

 Alkohol: 13% - 13,5% obj.,  Lahev: 0,75 lt

Bez přehánění mýtické Sagrantino je réva velmi stará, dává bohatý rubínový mok s nafialovělým nádechem, má lehce ostružinovou příchuť a když zestárne, je víno granátově červené. Zmiňuje se o ní už Pilnius starší na počátku prvního století našeho letopočtu. Ve středověku byla réva Sagrantino pěstována v Umbrii na vinicích místních klášterů, ale pak se téměř vytratila. Doslova pár zbylých keříčků révy objevili vinaři z Umbrie na konci 19tého století v ženském klášteře v Perugii, a tak se začala odvíjet její nová slavná éra. Ceněna je pro jedinečné vlastnosti, které víno získá pouze tehdy, pokud dozraje na tradičních vinicích kolem  městečka Montefalco. Složení půdy sopečného původu a jedinečné mikroklima hroznům vínu dodávají onu žádanou a neopakovatelnou originalitu. Z révy Sagrantino se také vyrábí Sagrantinopassito, čili slámové, sladké víno. Vedle dalších slavných, prestižních, ale běžně prodávaných italských vín, jakými jsou Barolo nebo Brunello di Montalacino hraje roli vína neméně drahého, avšak na rozdíl od předem jmenovaných konkurentů, je na  pultech obchodů prakticky nedostupné. Produkce je limitována jednak omezenou výměrou vinic se Sagrantinem a také malou výtěžností moštu z hroznů. Řadíme jej mezi 100 nejvzácnějších vín světa a je pokladem v každé profesionální i domácí vinotéce. Produkce je vyprodána 3 roky předem a běžná cena na moloobchodním trhu se pohybuje mezi 150 EUR až 200 EUR.

 Bohužel, 6.10.2017 beznadějně vyprodáno.

 

 

 

 

Složení a informace

akce0

Odeslat honocení produktu

Podobné zboží