Nabídka vín
Často hledané

Portské víno - Moscatel Douro Riserva

Cena: 320 Kč Skladem: Ano

Popis zboží

Hrozny: Moscatel Galego; Region: Favaios, Douro, Portugalsko

Barva: čirá se zlatavými tóny; Charakteristika: komplexní, subtilní

aroma se stopou citrusů. Intenzivní sladká chuť se známkou mandlové hořkosti, typické pro likérové víno.

Užití: aperitiv, výroba ovocných drinků; Zbytkový cukr: 139 g / l ;

Podávat při teplotě: 80 C až 100 C, Alkohol: 17 % obj.,

Balení: 0,75 l 

Moscatel Douro Riserva je vyrobeno z vybraných hroznů odrůdy révy Moscatel Galego, přičemž stáří jednotlivých ročníků vína ze sklizní je v průměru 4 roky. Réva dozrává v portugalském kraji Douro, region Favaios. Viný mošt fermentuje 3 dny v kontaktu se slupkami při kontrolované teplotě 15 až 16C. Pak je přidáno vinné brandy, proces fermentace je tak přerušen a mošt je dále macerován s přidaným brandy dalších 5 až 6 dnů při nízké teplotě. Následně je mošt oddělen od slupek a víno dále školeno v dubových sudech po dobu 4 let. Finální víno je pak směsí takto zpracovaných vín s průměrným stářím 4 roky. Může být servírováno samotné , vychlazené na teplotu 10 až 12C, případně jej můžete použít k přípravě míchaných nápojů, tzv. Long drinků. Je charakterizováno zlatou barvou a bohatým aroma s vůní pomerančů, meruněk a také se stopou po růžích a limetky. Chuť je vyvážená, harmonická, sametově hebká a elegantní. Může být podáváno jako aperitiv i jako digestive. Obsah zbytkového cukru 140 g/ l , Alkohol 17% Obj.

Naše likérová vína řady Moscatel získala mezi dalšími 12 000 víny zlatou medaili za kvalitu na mezinárodním, hodnocení AWC Vienna, konaném ve Vídni.

Moscatel Favaios a Moscatel Favaios 10 Anos byla ohodnocena zlatou medailí na mezinárodním hodnocení China Wine & Spirits Awards, jako nejlepší likérová vína pro rok 2015.

Složení a informace

akce0
kod73004021

Odeslat honocení produktu

Podobné zboží