Nabídka vín
Často hledané

Portské víno - Moscatel Douro 10 Anos

Cena: 460 Kč Skladem: Ano

Popis zboží

Hrozny: Moscatel Galego; Region: Favaios, Douro, Portugalsko

Barva: čirá se zlatavými tóny; Charakteristika: komplexní, subtilní

aroma se stopou citrusů. Intenzivní sladká chuť se známkou mandlové hořkosti, typické pro likérové víno.

Užití: aperitiv, výroba ovocných drinků; Zbytkový cukr: 139 g / l ;

Podávat při teplotě: 80 C až 100 C, Alkohol: 17 % obj.,

Balení: 0,75 l  

Moscatel 10 Anos vyrobeno z vybraných hroznů odrůdy révy Moscatel Galego, dozrávající v kraji Douro, region Favaios v Portugalsku. Vinný mošt fermentuje v intenzivním kontaktu se slupkami při teplotě 23 až 250 C po dobu tří dnů. Přidáním vinného brandy je proces fermentace přerušen a víno je dále školeno v dubových sudech po dobu několika let. Finální víno je směsí ze sklizní vína z let 1989, 1996 a 2003, přičemž výsledkem je víno s průměrným stářím 10 let.  Je charakterizováno zlatou barvou s briliantovým odrazem. Silné aroma zralých mandarinek a pomerančů je doprovázeno komplexní, hebkou a elegantní chutí s dlouhým koncem na patře. Podávat jej můžete samotné, dobře vychlazené, případně jako digestive. Chvilky strávené s tímto vínem jsou opravdovým culinářským zážitkem. Zbytkový cukr 149 g/ l, Alkohol 17% Obj.

Naše likérová vína řady Moscatel získala mezi dalšími 12 000 víny zlatou medaili za kvalitu na mezinárodním, hodnocení AWC Vienna, konaném ve Vídni.

Moscatel Favaios a Moscatel Favaios 10 Anos byla ohodnocena zlatou medailí na mezinárodním hodnocení China Wine & Spirits Awards, jako nejlepší likérová vína pro rok 2015.

Složení a informace

akce0
kod73004017

Odeslat honocení produktu

Podobné zboží