Nabídka vín
Často hledané

Casa Velha Branco DOC

Cena: 160 Kč Není skladem

Popis zboží

(suché, bílé víno pěstované a vyráběné dle přísných, omezujících pravidel pěstování révy a výroby vína s označením původu hroznů zakotvených v kategorii D.O.C.)

Hrozny: Viozinho 40%, Gouveio 40%, Moscatel Galego 20%.

Region: region Favaios, kraj Douro, Portugalsko; Barva: citronově jiskřivá se zlatavými tóny

Charakteristika: : jemná, sametová, ovocná chuť se stopou citrusů a tropického ovoce. Výrazný, svěží, květinový buket, dobře vyvážená kyselost a plnost v chuti. Zanechává dlouhotrvající, lehce nasládlou dochuť na patře.;

Vhodné k: aperitiv, předkrmy, těstoviny, sýry, bílá masa, ryby a sezonní jídla

Podávat při teplotě: 80 C až 100 C ; Kategorie vína: DOC , Alkohol: 12,5 % obj., Lahev: 0,75 lt

Poloha vinice: 380 až 450 m nad mořem

Výroba samotného vína začíná pečlivým výběrem hroznů a jejich šetrným vylisováním v pneumatickém lisu. Získaný mošt je podroben procesu studené dekantace a jsou do něj přidány enzymy. Následně víno fermentuje po dobu 12 až 15 dnů v nerezových tancích při kontrolované teplotě 150 C až 180C. Následně je víno školeno po dobu 5 měsíců, kdy leží na jemných kalech. Jemné kaly jsou zbylé živé kvasinky, které jsou s vínem pravidelně s vínem promíchávány a víno tak získává velmi extraktivní a jemnou chuť. (proces se nazývá Batonáž z francouzského Batonage) .V lahvích musí ležet ještě další 3 měsíce, než může být dáno na trh.

Složení a informace

akce0

Odeslat honocení produktu

Podobné zboží